راهنمای نویسندگان

 

لطفا بدقت مطالعه فرمایید :::::::

الف : هنگام ارسال مقاله رعایت نکات و دستورالعمل های  ذیل برای جلوگیری از تأخیر در داوری و انتشار بموقع مجله ضروری است:

لطفا  و الزاما کلیه مقالات از طریق سامانه مجله به آدرس ذیل ارسال گردد. لازم به ذکر است جهت ارسال مقاله  می بایست ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

آدرس سامانه مجله: http://jhr.usb.ac.ir

ب: پذیرش مقاله صرفا از طریق سایت مجله امکان پذیر است. از ایمیل به سردبیر یا عوامل مجله جدا پرهیز نمایید .

ج: برای ثبت نام در سایت مجله پژوهش های تاریخی ایران واسلام و ارسال مقاله لطفا مراحل زیر را اجرا فرمایید:

1.به سایت مجله وارد شوید . http:// jhr.usb.ac.ir

2.روی گزینه ی (ورود به سامانه) کلیک کنید، سپس روی کلمه (ثبت نام در سامانه) کلیک کنید. صفحه ی ثبت نام ظاهر خواهد شد. پس از تکمیل صفحه ثبت نام روی گزینه ی ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید ، آنگاه به ایمیل خود مراجعه فرمایید و کد کاربری و رمز عبور خود را دریافت نمایید.

3.سپس کد کاربری و رمز خود را که ثبت شده، وارد کنید و از خدمات آنلاین مجله استفاده نمایید.

یادآوری: قابل ذکر است که از این اسم شناسه و کلمه عبور هم برای انجام داوری و هم برای ارسال مقالات خود می توانید استفاده نمایید.

4. لطفا مقاله را در دو فایل مجزا ارسال فرمایید. یک فایل شامل مقاله و فایل دیگر مخصوص نام نویسندگان می باشد. خواهشمند است در فایل اصلی مقاله عنوان مقاله ذکر شود و از آوردن هر گونه نام و مشخصات نویسندگان خودداری گردد. (در غیر این صورت مقاله عودت داده خواهد شد).

1-        مجله فقط مقاله‌هایی را خواهد پذیرفت که حاصل نوآوری و پژوهش نویسنده یا نویسندگان در زمینة پژوهشهای تاریخی ایران و اسلام اشد.

2-        مقاله باید دارای دو چکیدة فارسی و انگلیسی (حداکثر 10 سطر)، کلید واژه (حداکثر 7 واژه)، مقدمه، بحث و بررسی لازم و نتیجه گیری باشد.

3-        حجم مقاله نباید از 20 صفحة A4 تایپ شدة 24 سطری تجاوز نماید.

4-        ارجاعات داخل متن باید بین دو‌پرانتز‌قرار‌گیرد به این صورت: نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار اثر و شمارة صفحه.

5-        منابع مورد استفاده در پایان مقاله و به ترتیب الفبایی نام خانوادگی نویسنده، به صورت زیر قید گردد.

- کتاب: نام خانوادگی،نام(نویسنده یا نویسندگان)،(سال انتشار)عنوان کتاب، شماره جلد، نوبت چاپ، نام مترجم، مصحح یا گردآورنده، محل نشر: نام ناشر.

- مقاله: نام خانوادگی، نام (نویسنده یا نویسندگان)،(سال انتشار):عنوان مقاله، نام نشریه، دوره/ سال، محل انتشار: شماره صفحات مقاله.

- مجموعه مقالات: نام خانوادگی، نام (نویسنده یا نویسندگان)،(سال انتشار)، عنوان مقاله، نام ویراستار یا گردآورنده، نام مجموعه مقالات، محل نشر: نام ناشر، شماره صفحات مقاله.

  • سایت های اینترنتی: نام خانوادگی، نام (نویسنده)، عنوان موضوع و مطلب، نام و آدرس سایت اینترنتی به صورت ایتالیک.
  • راهنمای انگلیسی سازی  فهرست منابع  Reference  اینجا کلیک کنید 

6-        معادل لاتین کلمات داخل پرانتز و مقابل کلمة لاتین درج گردد.

7-        پذیرش مقالات پس از داوری مشاوران علمی بر عهدة هیأت تحریریه مجله است.(به بخش فرایند پذیرش مقاله مراجعه و  به مراحل پذیرش دقت نمایید)

8-        مقاله باید در محیط xp با نرم افزار Word 2007  با فونت BMitra 13/5 تایپ و و  حاشیه از بالای صفحه 5، از پایین 4/7 از راست  1/4 و از سمت چپ کاغذ 1/4 سانتی متر با Atlist 22 فاصله خطوط / تیتر ها 16 / 

9-        مجله در ویراستاری ادبی مقالات آزاد است.

10-       مسؤولیت علمی و حقوقی مطالب درج شده در مقالات بر عهدة نویسندگان آنهاست.

11-       مقالات بر گرفته از رساله های  دانشجویان دوره دکتری به شرط تکراری نبودن و رعایت اصول علمی، می بایست توسط استاد راهنما (باحداقل رتبه استادیاری) بررسی و مسوولیت آنرا ایشان به عهده بگیرند.

12-       مقاله نباید قبلاً در جایی چاپ یا ارائه شده باشد.

13-       مقالات به ترتیب الفباییِ نام خانوادگیِ نویسندگان در مجله درج خواهد شد. مکاتبات تنها با نویسنده مسئول خواهد بود.

14-       اطلاعات مربوط به رتبة علمی، محل کار، آدرس و شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی نویسنده همراه مقاله باشد.

15-      هیأت تحریریه مجله به مقالاتی که خارج از قوانین فوق باشند ترتیب اثر نخواهد داد. ا

17.       فلو چارت راهنما 

18.       فرم تعارض منافع 

19  راهنمای پرداخت هزینه 

20. راهنمای انگلیسی سازی فهرست منابع 

در ضمن نویسندگان محترم می بایست : قبلا بخش فرایند پذیرش مقاله در همین درگاه را مطالعه کنند و سپس: 

مهم مهم مهم :

 این مجله سالیانه تنها یک مقاله از هر نویسنده (مسئول مکاتبات و یا نویسنده مسئول)  می پذیرد. ضروری است نویسندگان از ارسال همزمان مقالات با نویسندگان مشترک جدا خود داری نمایند. در صورت مشاهده در هر مرحله مجله اجازه عودت مقاله را دارد. 

مجله اجازه دارد مقالات ناقص بویژه در عدم رعای شیوئه نامه و یا بخش زبان دوم و یا مراجع و منابع را در هر مرحله ای عودت دهد. 

 

به منظور کمک به فرایند اجرایی مجله پژوهش های تاریخی ایران و اسلام  صرفا پس از مجوز اولیه از سوی مجله و دریافت نامه از سوی مجله مبنی بر پرداخت هزینه اولیه ،  هزینه بررسی اولیه مقاله به مبلغ 1000000 ریال را به شماره حساب 2177362604004  بانک ملی با شناسه واریز 00100708240000008  پرداخت و تصویر فیش  واریز را  در درگاه مجله بخش اطلاعات پرداخت  ثبت و ارسال فرمایید بدیهی است پس از پرداخت هزینه  اولیه فرایند داوری صورت خواهد گرفت. در ضمن در صورت پذیرش مقاله هزینه چاپ هم بعدا اخذ خواهد شد.